ORKON Basın Açıklaması

ARA
Haberler
ORKON Basın Açıklaması

Ordu Dernekler Konfederasyonu 26.01.2017 tarihinde MESDEF (Mesudiye Dernekler Federasyonu), FADEF (Fatsa Dernekler Federasyonu) ve ÜNDEF (Ünye Dernekler Federasyonu) tarafından kurulmuş olup, Ordu ilimizin tek Konfederasyonudur.

15 Şubat 2017 Çarşamba günü Dedeman Otel İstanbul’da, “Ordu Dernekleri ve Çevre Köyleri Konfederasyonları” tarafından düzenlendiği iddia edilen bir toplantı organize edilerek, bu toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU davet edilmiş, referandumda neden hayır denilmesi gerektiği hususunda konuşma yapması sağlanmıştır. Bu tam anlamıyla bir skandaldır.

Böyle yapılmak suretiyle, hem Konfederasyonumuzun ismi bizim hiç bir onayımız ve haberimiz olmadan CHP’nin siyasetine alet edilmiş, hem de kamuoyu nezdinde konfederasyonumuz hakkında yanlış bir izlenim uyandırılmaya çalışılarak bundan siyaseten nemalanılmak istenmiştir.

Bir siyasi partinin kendi emelleri doğrultusunda böylesine ahlak dışı bir yola savrulup yalan, iftira ve hileden medet umması son derece ibretlik ve hazindir.

Konfederasyonumuzun tüzel kişiliğini açıkça ve haksızca istismar eden ve bu skandal toplantıyı, gerçekleştirenleri belirleyerek yasal haklarımızı kullanacağımızı da ilanen, şiddetle kınıyor, referandum kampanyası görüntüsü altında sergilenen bu sefaleti kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

Özlem Öztekin Vural

Ordu Dernekler Konfederasyonu

Kurucusu ve Genel Başkanı